O vlaštovce

28. prosince 2016 v 21:16 | Zaveta
Vlaštovka značí jaro a moje bezmyšlenkovité kresbičky.

Tři oříšky pro Popelku: připitomělý princ zastřelil lišku a triumfálně s jejím tělíčkem mával ve vzduchu. Načež na tři pokusy nedokázal trefit ptáka ve vzduchu - tu přicválala Popelka na koni a sestřelila ho levou zadní. Co bylo dál, nevím, protože jsem to musela vypnout. Nedokážu si vzpomenout, kdy a proč jsem začla být tak soucitná vůči zvířatům a kdy jsem přestla zcela jíst maso a začla brečet při pohledu na kočičku s nádorem na tlapce. Ale nic mě nikdy nezahřálo u srdce jako otázka od nejmilejšího člověka - jsi vegetariánka? - jak jsi to tušil? - s tvou něžností se naporcovaná zvířata příliš neslučují -----
ach ach ach ach ach jo po tak dlouhé době mám pocit, že mě někdo chápe (a přijímá tuhle moji stránku, ještě než ho o to budu muset prosit)??????? Promiňte, nedokážu vyjádřit, co tím vším vlastně míním.

Princezna Leia měla infarkt. Alexandrovci jsou po smrti. (edit: princezna Leia je rovněž po smrti.)
Celý svět je nakřivo. Chtěla bych dostávat od bližních jen knihy a pokojové květiny. Žít z ničeho kromě mátového čaje, rozpustit se postupně v éteru a zanechat po sobě jen malý třpytivý obláček vonící kokosem.

Nacházím se v Budapešti a jsem tu povětšinou tak šťastná, až mám chvílemi pocit, že to vydrží navěky. Stačí se však opít maďarským vínem, aby se po mně ze všech stran začaly sápat stíny. Má schopnost tlumit za normálních okolností špatné emoce je neuvěřitelná. Necítím se ublížená, necítím se zmatená, je mi všechno jedno a pak, a pak -

už se mě nikdo neptá, proč po nocích v opilosti pláči. Já to přece sama nevím. Nevím ani, co to ze mě leze za slova. Jsem opilá maďarským vínem, je mi horko, žíly na rukou vystouply, nechuť k jídlu opět roste. Roztřesenýma rukama jsem nadepsala jediný pohled a odeslala ho na onu nejmilejší adresu. Všechno je, jak má být. Jen jsem za střízliva mimořádně šťastná a opilá už zas tak moc ne. Co naplat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paralela Paralela | E-mail | 7. ledna 2017 v 2:44 | Reagovat

Někdy jsem za opilosti měla dost nepříjemný toky slzí. A vůbec to není dlouho. A vždycky se to zase vrátí. Stačí trochu a emocí je najednou strašně moc.

Máš moc hodně moc dobrý fotky.

2 WaclawN WaclawN | E-mail | 17. ledna 2017 v 19:48 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na love.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.