Smířit se se světem

16. prosince 2016 v 16:07 | Zaveta
Za poslední půlrok se mi do života vpletlo mnoho lidí. Vlastně jich zas tak mnoho nebylo, ale v poměru vůči mému dosavadnímu životu byla pouhá jejich přítomnost přímo omračující. Je to skvělé. Co skvělé není, je, že zmizí stejně tak rychle, jako se objeví. A mně pak po nich zůstává stopa, podivná díra, profukovaná štiplavým severním větrem.

Když mi naruší koloběh mé stereotypní existence, musím si zvykat. Na nové oči, do kterých koukám, na nový příjemný hlas a témata, o kterých ten hlas mluví. Na opačný konec Prahy, kde bydlí, a na stanice metra, kam jsem nikdy předtím nejezdila, ale najednou musím, protože tam na sebe často budeme čekat. Na zářijové snění při západu slunce, zatímco čekám na autobus domů. Na listopadové chvíle cestou tramvají vstříc nekonečně dlouhým večerům pohlcených v naprosté tmě. Na střechu sousedního domu, po které se ráno procházejí holubí, zatímco koukám, jak spí. Na jinou střechu s výhledem na svůdnou Prahu a jednu jedinou cigaretu, co jsem na ní stihla vykouřit. Zvykání si je těžké.


Co je ale těžší, je to, jak moc postrádám tyhle okamžiky, jakmile jsou bez varování pryč. Když odejde člověk, tak tiše a naředvídatelně, vezme s sebou všechno, co bylo nové a neznámé a vzrušující, a najednou jsem tu jen já sama s uvědoměním, jak jsem k tomu stihla přivyknout. Nechybí mi lidé, skutečně. Chybí mi to, co mi dali.

Ráda bych věděla, že něco dělám naposled, když to dělám. Ale život mi nikdo neusnadní.

A tak se zas stahuji do sebe a vracím se do zajetých kolejí. Bohudík někdy ke štěstí postačí zaklonit hlavu a sledovat pruh od letadla rozprostřený po slunné obloze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Banán se skořicí Banán se skořicí | 18. prosince 2016 v 17:42 | Reagovat

Jeden podzim já, další ty? Každá rovným dílem, trochu vzrušení a trochu smutku?

2 Teresa Teresa | Web | 21. prosince 2016 v 9:54 | Reagovat

Kam ty lidi... všichni chodí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.